List do Biskupów

22 kwietnia 2023 r. na ręce Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wpłynął list będący efektem prac odbywającego się na przełomie roku 2022 i 2023 w Łodzi Synodu Artystów.

List, który otrzymali także inni hierarchowie Kościoła oraz ogólnopolskie media stanowi zebranie spostrzeżeń i postulatów środowiska artystycznego zaangażowanego w działania Synodu Artystów współorganizowanego przez Galerię Zielona 13 w Łodzi, Wspólnotę Twórców Chrześcijańskich Vera Icon oraz Zespół badawczy Sztuka i metafizyka związany z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest także prośbą o możliwość podjęcia współpracy środowisk artystycznych i Kościoła w nowym, szerszym niż do tej pory formacie. 15 najistotniejszych myśli, które towarzyszyły uczestnikom łódzkich spotkań zostało ujętych w trzy zasadnicze obszary: Edukacja, Artyści w Kościele oraz Organizacja.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią listu:

List do JE Abp Stanisława Gądeckiego – Synod Artystów