Przejdź do menu Przejdź do treści

Spotkanie z Biskupem Michałem Janochą i Konsultorami Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego KEP

17 maja 2023 r. w Pałacu Arcybiskupim w Warszawie na zaproszenie Księdza Biskupa Michała Janochy odbyło się spotkanie liderów Synodu Artystów z Konsultorami Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski.
Spotkanie było odpowiedzią na list skierowany do biskupów 22 kwietnia 2023 r. stanowiący efekt synodalnych spotkań środowiska artystów, teoretyków i teologów sztuki.
Efektem spotkania jest ustalenie głównych akcentów planowanego współdziałania, do których należy: powołanie portalu internetowego pod auspicjami KEP poświęconego kulturze chrześcijańskiej, promującego dobre wzorce i praktyki z obszarów sztuki, architektury rzemiosła artystycznego, designu, muzyki i działań społeczno-artystycznych w parafiach, intensyfikacja starań o powołanie dedykowanych studiów łączących współczesną sztukę i teologię, powołanie Konkursu artystycznego i Stypendium dla artystów pod patronatem KEP oraz organizacja cyklicznego Kongresu poświęconego kulturze, sztuce i Kościołowi. Prace nad realizacją wskazanych celów rozpoczną się w trzecim kwartale 2023 r.